```Adam```Brody```
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
```Adam```Brody```

HeLLo All
 
ИндексИндекс  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 За или против чалгата?

Go down 
+11
Ily
mImO [DevILS in ReD™]
Bacardi
sNej
faHTa
el4eto
Ескарина
VIVI
```DeSiTo```
The_temple_of_fire
RaInY_sOuL
15 posters
Иди на страница : 1, 2  Next

Слушате ли чалга?
Да!
За или против чалгата? Vote_lcap50%За или против чалгата? Vote_rcap
 50% [ 7 ]
Само някои песни...
За или против чалгата? Vote_lcap21%За или против чалгата? Vote_rcap
 21% [ 3 ]
Не!
За или против чалгата? Vote_lcap14%За или против чалгата? Vote_rcap
 14% [ 2 ]
Какво е чалга?
За или против чалгата? Vote_lcap14%За или против чалгата? Vote_rcap
 14% [ 2 ]
Общо гласове : 14
 

АвторСъобщение
RaInY_sOuL
Фен съм
Фен съм
RaInY_sOuL


Брой мнения : 213
Age : 30
Registration date : 22.10.2006

За или против чалгата? Empty
ПисанеЗаглавие: За или против чалгата?   За или против чалгата? Icon_minitimeПон Окт 23, 2006 1:39 pm

Харесвате ли чалга... Кое в нея ви завладява? Любими изпълнители? Или вие просто не я харесвате...а може би и презирате?! Обосновете отговора си...

За мен: Аз не понасям чалгата! Evil or Very Mad Толкова глупава и безсмислена ми изглежда, че като чуя за нея и вените ми се разширяват..на някои толкова надълбоко им е влязла под кожата, че не могат без нея..Ужас!!! silent Позор на цялата музика! :soangry: То песните представляват крадене на мелодии и чужди парчета и пресъздавани на БГ и т.н. Дори една мнооого стара песен...на Анелия май беше...това така ме е изумило, че даже съм запомнила..та както и да е..тамм песента "Обичай ме" мелодията й е на един певец..много известен на Craig David- Walking Away!!! ( Много яка песен :Yeeee: ) Свалете си я и, ако помните тази песен на Анелия ще ме разберете... :thedevil:
Върнете се в началото Go down
The_temple_of_fire
Работя по въпроса
Работя по въпроса
The_temple_of_fire


Брой мнения : 71
Registration date : 21.10.2006

За или против чалгата? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против чалгата?   За или против чалгата? Icon_minitimeПон Окт 23, 2006 3:26 pm

Направо не понасям ЧАЛГАТА преди я слушах(групата Blue ме оправи)за моя радост се оттървах направо е толкова БЕЗЛИЧНА и дори крадат облекла и всякакви такива,Песни ,но най-много ме заболя когато видях някаква пача Evil or Very Mad която беше копирала банския на едно момиче от клипа на Lee Ryan-Army of Lovers .......(от клипа на мъжа ми) Е тва ме уби ,Как може такава излагация бе!!! Позор за МУЗИКАЛНИЯ свят и колко още те нямат край ,но хората започнаха да се осъзнават и да не слушат чалга !!! :boxing: Това заслужават те !!! Има може би една две горе-долу хубави песни(повече ДОЛУ ама...........)

Мнението ми с две думи МРАЗЯ ЧАЛГАТА !!!!!!!!!!!!!!!!
Върнете се в началото Go down
```DeSiTo```
КоРумПиРаНа адМиНКа
КоРумПиРаНа адМиНКа
```DeSiTo```


Брой мнения : 378
Age : 32
Registration date : 21.10.2006

За или против чалгата? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против чалгата?   За или против чалгата? Icon_minitimeПон Окт 23, 2006 3:28 pm

Против съм аз...
Върнете се в началото Go down
https://adambrodybg.bulgarianforum.net
VIVI
Нов съм
Нов съм
VIVI


Брой мнения : 38
Age : 35
Localisation : Where the wild roses grow
Registration date : 21.10.2006

За или против чалгата? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против чалгата?   За или против чалгата? Icon_minitimeПон Окт 23, 2006 3:50 pm

Аз слушам чалга. Не съм неква твърда покланничка, но си я слушам..... предимно песните които ме кефят.
Слушам това, което ми харесва. Пък дали ще е чалка, латино или метъл няма значение. За всяка музика според мен си има повод, случай или момент. Кефя се на доста поп-фолк песни и изпълнители, които правят стойностна музика и най-вече купон. Не ме интересува как изглеждат. По-принцип съм широко скроен човек и не се ограничавам само в няколко стилове музика.
Един купон просто не може да мине без някоя песен (та дори и повече) от стил чалга. Нагледала съм се на доста ситуации от вида "ами не слушам чалга" и в следващия момен.....хоп.... в диското кърши снага на дансинга под ритъма на "Води ме в някоя квартална кръчма". Така че, дали аз ще денса на "Всичко води към теб" или на "Lucky you", за мен е удоволствие.
Слушам това което ме кара да се усмихвам, плача и танцувам. Very Happy Very Happy Wink
Върнете се в началото Go down
Ескарина
Дъщеря на Хаоса
Дъщеря на Хаоса
Ескарина


Брой мнения : 51
Age : 117
Localisation : Варнътъ
Registration date : 21.10.2006

За или против чалгата? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против чалгата?   За или против чалгата? Icon_minitimeПон Окт 23, 2006 7:41 pm

По принцип се старая да подхождам без предрасъдъци към всеки тип музика. Друг е въпросът, че резултатът от това е... че пак си слушам само "моите стилове".
Чалгата... просто ме нерви. Бърка ми в мозъка и ми го вади през носа. Забива ми бавно малки карфици между пръстите.
Опитвала съм да слушам чалга. Точно за да разбера дали омразата ми към нея не е някакъв предрасъдък... е, не е.

Извинявай, но какво да й харесам - плоските текстове, може би? Сравнете текст от типа "обичах те, ти ме остави, отиде при другата, ама аз съм по-хубава, ама тя не те обича, ама аз те обичам..." с някоя от вечните рок балади - "Nothing else matters", "November rain" или песните от "The Wall" на Pink Floyd. (в момента изброявам песни, които са писани преди години, но все още се знаят от всички - колко от песните на Иванка или Петранка ще се запомнят?)
Или може би да се прехасвам от демонстрацията на постиженията на съвременната хирургия? Ами на мен ми се виждат чак гнусни... и еднакви. Загубили са индивидуалността си. И всъщност защо го правят - защото не могат да пеят и трябва да го компенсират с нещо. Мислите ли, че Слаш би си направил пластична операция? Ами не, защото е един от най-великите китаристи и никой не се интересува от външния му вид.
Мелодията... за нея нищо няма да кажа. Така де, каките трябва да имат на какво да си въртят задника и да си клатят гърдите, нали? Я да пробват на някой метъл, едва ли ще им е лесно.

Като цяло, за мен чалгата отразява нуждата на нискоинтелигентия човек от неангажираща музика. Музика, която не те вдъхновява, а ти е като фон, докато си пиеш ракията. Музика, която не те кара да се замислиш.
За мен такава музика е безсмислена. В крайна сметка изкуството трябва да внушава някаква идея или чувства, докато чалгата на мен ми внушава само крайно омерзение...
Върнете се в началото Go down
el4eto
Фен съм
Фен съм
el4eto


Брой мнения : 214
Age : 31
Registration date : 22.10.2006

За или против чалгата? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против чалгата?   За или против чалгата? Icon_minitimeВто Окт 24, 2006 2:32 pm

такм аз съм нито за нито против. не съм най-вярна фенка, обаче слушам само отбрани песни, и то само от пайнер. другите не ги понасям. е има изключения като десислава и алисия, но все пак повечето песни са тъпи.
Върнете се в началото Go down
faHTa
ЕнеРгийНаТа НаПиТка
ЕнеРгийНаТа НаПиТка
faHTa


Брой мнения : 87
Registration date : 23.10.2006

За или против чалгата? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против чалгата?   За или против чалгата? Icon_minitimeВто Окт 24, 2006 5:49 pm

Подкрепям Ескарина до някъде... И аз не съм привърженичка на стила, но като отида на купон или на дискотека предпочитам да ми пуснат чалга от колкото punk или metal (вапреки, че тва са ми любимите стилове). За всеки стил си има време и място. Ако съм сама вкъщи никога не бих си пуснала някоя чалгия, но на дискотека бих изтърпяла... За мен идеалното решение е: вкъщи - пънк, на диско - ретро, техно и поп(чалга само по принуда) :nycki:
Върнете се в началото Go down
sNej
VIP потребител
VIP потребител
sNej


Брой мнения : 13
Registration date : 22.10.2006

За или против чалгата? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против чалгата?   За или против чалгата? Icon_minitimeЧет Окт 26, 2006 8:18 pm

Донякъде мнението ми се припокрива с това на faHta без часта че любимите ми стилове са метъл и пънк Според мен колкото и да е мразен този стил не може без него, защото когато си на купон или на дискотека най-много се слуша чалга никой няма дя пусне някоя песен с много съдържателен текст,зещото в такива моменти на никой не му пука за какво се пее в песента така,че песните са наистина много тъпи но винаги ще се слушат
Върнете се в началото Go down
Bacardi
Работя по въпроса
Работя по въпроса
Bacardi


Брой мнения : 63
Registration date : 23.10.2006

За или против чалгата? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против чалгата?   За или против чалгата? Icon_minitimeПон Ное 06, 2006 8:21 pm

http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1494618

Това ми е мнението за чалгатаа
Върнете се в началото Go down
mImO [DevILS in ReD™]
Цепя мрака... с фенечре
Цепя мрака... с фенечре
mImO [DevILS in ReD™]


Брой мнения : 329
Registration date : 22.10.2006

За или против чалгата? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против чалгата?   За или против чалгата? Icon_minitimeПон Ное 06, 2006 9:07 pm

шшшшшшшшшш еи аре стига с тая ЧАЛГА ве .... ТЕМАТА Е ПОП-ФОЛК ко не сте прочели !!! И стига с тва чалгата чалгата..... има песни които са си супер яки ... чалга са всички ония тъпи песни дет го избиват на кючек

Сори (да не почваме ся да се караме) ама има песни дето са си супер добри ,мелодични и имат и мн яки клипове !!! Тъи че аре стига чалга ...
Върнете се в началото Go down
Ily
КоРуМпиРаНа МоДеРаТоРка
КоРуМпиРаНа МоДеРаТоРка
Ily


Брой мнения : 265
Age : 33
Localisation : Vratsa
Registration date : 23.10.2006

За или против чалгата? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против чалгата?   За или против чалгата? Icon_minitimeВто Ное 07, 2006 1:17 pm

Айде стига с тва "За или против чалгата?"! Който слуша попфолк - нека си го слуша! А който не слуша попфолк, нека изобщо не влиза в тоя раздел! Аз мразя метъла, ама никъде не съм правила тема "За или против метъла?", нали така!
Не че толкова се застъпвам за тоя попфолк (напоследък и той ми е омръзнал), ама е вярно че има и хубави песни и не всички фолкпевици са изрусени и силиконови! Кажете ми къде им е силикона да речем на Вероника, Райна и Анелия (само давам примери)!
Върнете се в началото Go down
RaInY_sOuL
Фен съм
Фен съм
RaInY_sOuL


Брой мнения : 213
Age : 30
Registration date : 22.10.2006

За или против чалгата? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против чалгата?   За или против чалгата? Icon_minitimeСря Ное 08, 2006 6:21 pm

Не виждам нищо лошо в това, че всеки си изказва мнението..дали му харесва или не! Тази тема не съм я създала с целта да се оспорват мненията ни или да се засягаме по някакъв начин..! :nonono: Все пак това е форум и трябва да се изказваме, пък и просто ми е интересно кой как вижда този "стил" музика....Не е нужно да се застъпваш, все пак както казах вече, тук не нападаме чалгата, ами само думаме нашите виждания!!! :dots:

П.П. Не искам да се караме... :peaceee:
Върнете се в началото Go down
el4eto
Фен съм
Фен съм
el4eto


Брой мнения : 214
Age : 31
Registration date : 22.10.2006

За или против чалгата? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против чалгата?   За или против чалгата? Icon_minitimeСря Ное 08, 2006 8:33 pm

и аз не искам обаче марин е прав. чалга-това са ония гадни кючеци, старите тъпи мелодии с плоски текстове. тази музика вече се промени,вече е попфолк чувала съм някои хора да казват-ние не слушаме чалга, ама се кефим само на някои певици. защо?-защото правят добра музика със стойнстни текстове:"не, не казвай ще се върна утре-безкрайно дълго е това не ще дочакам твойто утре, нуждая се от тебе сега. не казвай няма да ме има, когато дойдеш утре ти, ще сториш трешка непростима, заклевам те не го прави..."
е хора кажете ми какво просташко има в този текст?
Върнете се в началото Go down
mImO [DevILS in ReD™]
Цепя мрака... с фенечре
Цепя мрака... с фенечре
mImO [DevILS in ReD™]


Брой мнения : 329
Registration date : 22.10.2006

За или против чалгата? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против чалгата?   За или против чалгата? Icon_minitimeСря Ное 08, 2006 9:28 pm

10х за подкрепата и карай го на мимо не на марин плс ...
Иначе разбрахме се така ,че се надявам всичко да е ок за в бъдеще
Върнете се в началото Go down
Ескарина
Дъщеря на Хаоса
Дъщеря на Хаоса
Ескарина


Брой мнения : 51
Age : 117
Localisation : Варнътъ
Registration date : 21.10.2006

За или против чалгата? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против чалгата?   За или против чалгата? Icon_minitimeЧет Ное 09, 2006 11:53 pm

tHe ReD DeviL [FC ShuMeN] написа:
шшшшшшшшшш еи аре стига с тая ЧАЛГА ве .... ТЕМАТА Е ПОП-ФОЛК ко не сте прочели !!! И стига с тва чалгата чалгата..... има песни които са си супер яки ... чалга са всички ония тъпи песни дет го избиват на кючек

Сори (да не почваме ся да се караме) ама има песни дето са си супер добри ,мелодични и имат и мн яки клипове !!! Тъи че аре стига чалга ...
Аз лично не откривам разлика между чалга и поп-фолк, извини ме. Ако ми посочиш точна и ясна дефиниция (не от типа "чалгата е тъпото, поп-фолка - хубавото")на всеки от двата стила - вярвам, че ще се разберем.
Другата част от поста ти е лично мнение, няма защо да ни го натрапваш.
А колкото до скобата - никой с никого не се кара, надявам се. Smile


Цитат :
Айде стига с тва "За или против чалгата?"! Който слуша попфолк - нека си го слуша! А който не слуша попфолк, нека изобщо не влиза в тоя раздел! Аз мразя метъла, ама никъде не съм правила тема "За или против метъла?", нали така!
Нека ти дам една импровизирана дефиниция за форум: място, където всеки изказва мнението си свободно. Без значение дали това мнение е положително или отрицателно. Ако ще тръгнем само да се съгласяваме един с друг в различните теми, или ограничим по някакъв начин писането си в някои раздели, то този форум не би бил пълноценен и аз не бих намерила смисъл в него. Ако ти се водят плоски еднотипни разговори от типа:
Потребител А: Аз обичам чалга
Потребител Б: да, съгласен съм с теб
Потребител В: И аз
, върви в мирк.
Колкото до "За и против метъла", никой не те спира да направиш подобна тема. Аз поне с удоволствие бих поспорила в нея. Wink


Цитат :
и аз не искам обаче марин е прав. чалга-това са ония гадни кючеци, старите тъпи мелодии с плоски текстове. тази музика вече се промени,вече е попфолк чувала съм някои хора да казват-ние не слушаме чалга, ама се кефим само на някои певици. защо?-защото правят добра музика със стойнстни текстове:"не, не казвай ще се върна утре-безкрайно дълго е това не ще дочакам твойто утре, нуждая се от тебе сега. не казвай няма да ме има, когато дойдеш утре ти, ще сториш трешка непростима, заклевам те не го прави..."
е хора кажете ми какво просташко има в този текст?
Няма нищо просташко, но е просто ужасяващо банален. Прекрасна демонстрация на жалко стихоплетство и беден речник.
А иначе.. ти осъзнаваш ли, че в момента отричаш една много сериозна част на "поп-фолка"? Не можеш да "режеш" всичко, което не ти харесва от даден стил. И аз не харесвам дет-метъла, например, но - какво да се прави - метъл е.

И... нищо лично.
Peace
Върнете се в началото Go down
Bacardi
Работя по въпроса
Работя по въпроса
Bacardi


Брой мнения : 63
Registration date : 23.10.2006

За или против чалгата? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против чалгата?   За или против чалгата? Icon_minitimeПет Ное 10, 2006 7:28 am

Ескарина написа:
tHe ReD DeviL [FC ShuMeN] написа:
шшшшшшшшшш еи аре стига с тая ЧАЛГА ве .... ТЕМАТА Е ПОП-ФОЛК ко не сте прочели !!! И стига с тва чалгата чалгата..... има песни които са си супер яки ... чалга са всички ония тъпи песни дет го избиват на кючек

Сори (да не почваме ся да се караме) ама има песни дето са си супер добри ,мелодични и имат и мн яки клипове !!! Тъи че аре стига чалга ...
Аз лично не откривам разлика между чалга и поп-фолк, извини ме. Ако ми посочиш точна и ясна дефиниция (не от типа "чалгата е тъпото, поп-фолка - хубавото")на всеки от двата стила - вярвам, че ще се разберем.
Другата част от поста ти е лично мнение, няма защо да ни го натрапваш.
А колкото до скобата - никой с никого не се кара, надявам се. Smile


Цитат :
Айде стига с тва "За или против чалгата?"! Който слуша попфолк - нека си го слуша! А който не слуша попфолк, нека изобщо не влиза в тоя раздел! Аз мразя метъла, ама никъде не съм правила тема "За или против метъла?", нали така!
Нека ти дам една импровизирана дефиниция за форум: място, където всеки изказва мнението си свободно. Без значение дали това мнение е положително или отрицателно. Ако ще тръгнем само да се съгласяваме един с друг в различните теми, или ограничим по някакъв начин писането си в някои раздели, то този форум не би бил пълноценен и аз не бих намерила смисъл в него. Ако ти се водят плоски еднотипни разговори от типа:
Потребител А: Аз обичам чалга
Потребител Б: да, съгласен съм с теб
Потребител В: И аз
, върви в мирк.
Колкото до "За и против метъла", никой не те спира да направиш подобна тема. Аз поне с удоволствие бих поспорила в нея. Wink


Цитат :
и аз не искам обаче марин е прав. чалга-това са ония гадни кючеци, старите тъпи мелодии с плоски текстове. тази музика вече се промени,вече е попфолк чувала съм някои хора да казват-ние не слушаме чалга, ама се кефим само на някои певици. защо?-защото правят добра музика със стойнстни текстове:"не, не казвай ще се върна утре-безкрайно дълго е това не ще дочакам твойто утре, нуждая се от тебе сега. не казвай няма да ме има, когато дойдеш утре ти, ще сториш трешка непростима, заклевам те не го прави..."
е хора кажете ми какво просташко има в този текст?
Няма нищо просташко, но е просто ужасяващо банален. Прекрасна демонстрация на жалко стихоплетство и беден речник.
А иначе.. ти осъзнаваш ли, че в момента отричаш една много сериозна част на "поп-фолка"? Не можеш да "режеш" всичко, което не ти харесва от даден стил. И аз не харесвам дет-метъла, например, но - какво да се прави - метъл е.

И... нищо лично.
Peace
Да и чалгата е крадена от най-често сръбски песни.Айде да не обидя някой.Затова сега ще кажа поп-фолка
Върнете се в началото Go down
mImO [DevILS in ReD™]
Цепя мрака... с фенечре
Цепя мрака... с фенечре
mImO [DevILS in ReD™]


Брой мнения : 329
Registration date : 22.10.2006

За или против чалгата? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против чалгата?   За или против чалгата? Icon_minitimeПет Ное 10, 2006 9:34 am

Ескарина написа:
tHe ReD DeviL [FC ShuMeN] написа:
шшшшшшшшшш еи аре стига с тая ЧАЛГА ве .... ТЕМАТА Е ПОП-ФОЛК ко не сте прочели !!! И стига с тва чалгата чалгата..... има песни които са си супер яки ... чалга са всички ония тъпи песни дет го избиват на кючек

Сори (да не почваме ся да се караме) ама има песни дето са си супер добри ,мелодични и имат и мн яки клипове !!! Тъи че аре стига чалга ...
Аз лично не откривам разлика между чалга и поп-фолк, извини ме. Ако ми посочиш точна и ясна дефиниция (не от типа "чалгата е тъпото, поп-фолка - хубавото")на всеки от двата стила - вярвам, че ще се разберем.
Другата част от поста ти е лично мнение, няма защо да ни го натрапваш.
А колкото до скобата - никой с никого не се кара, надявам се. Smile


Цитат :
Айде стига с тва "За или против чалгата?"! Който слуша попфолк - нека си го слуша! А който не слуша попфолк, нека изобщо не влиза в тоя раздел! Аз мразя метъла, ама никъде не съм правила тема "За или против метъла?", нали така!
Нека ти дам една импровизирана дефиниция за форум: място, където всеки изказва мнението си свободно. Без значение дали това мнение е положително или отрицателно. Ако ще тръгнем само да се съгласяваме един с друг в различните теми, или ограничим по някакъв начин писането си в някои раздели, то този форум не би бил пълноценен и аз не бих намерила смисъл в него. Ако ти се водят плоски еднотипни разговори от типа:
Потребител А: Аз обичам чалга
Потребител Б: да, съгласен съм с теб
Потребител В: И аз
, върви в мирк.
Колкото до "За и против метъла", никой не те спира да направиш подобна тема. Аз поне с удоволствие бих поспорила в нея. Wink

Така ...айде сега сама да се поправиш ,като погледнеш "имровизираната си дефиниция" ,която си дала за форум , в която казваш,че това е място ,където всеки си изразява мнението "СВОБОДНО".... и другият ти коментар: "Другата част от поста ти е лично мнение, няма защо да ни го натрапваш."! Или аз съм мн тъп или тука има едно голямо противоречие!
И ако земете да четете правилно не само да quote-вате безсмислено ще забележите ,че съм казал,ЧЕ НЯКОИ песни ,КОИТО НЕ СА ЧАЛГА ,А ПОП-ФОЛК (и слабо ме интересува правите ли разлика м/у двете) са хубави ;не съм казал всички ...ама да ми обединявате всички песни под един знаменател...
Що не земем да сложим под общ знаменател всичкия метъл ..без значение Dead или Gotic или .... :judge:
Върнете се в началото Go down
```DeSiTo```
КоРумПиРаНа адМиНКа
КоРумПиРаНа адМиНКа
```DeSiTo```


Брой мнения : 378
Age : 32
Registration date : 21.10.2006

За или против чалгата? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против чалгата?   За или против чалгата? Icon_minitimeПет Ное 10, 2006 2:22 pm

Я тука сички шът, щот почвам аз да приказвам ( Laughing Laughing Laughing ) Всеки си казва мнението и тва е... няма нужда от заяжданки... Кат ше се спори да се спори с интелект!

Обръщам се към брат ми и към Гевито: Ама вие и двамата твърдите подобни неща. Единия казва, че от поп фолк до поп фолк има разлика. Другият казва, че от метъл до метъл има разлика.




Така... Не хващайте едно изречение от нечий пост и да съдите само по него...


И в крайна сметка всеки си слуша каквото си иска!
Аз лично не слушам нит поп фолк, нит чалга. Ама и се ядосвам на чалгата. Как може да има текстове от сорта на "Гаси тока, че си лягам... и ша... избягам!" Знам, че тва е чалга - не ме нападайте!
Върнете се в началото Go down
https://adambrodybg.bulgarianforum.net
Ily
КоРуМпиРаНа МоДеРаТоРка
КоРуМпиРаНа МоДеРаТоРка
Ily


Брой мнения : 265
Age : 33
Localisation : Vratsa
Registration date : 23.10.2006

За или против чалгата? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против чалгата?   За или против чалгата? Icon_minitimeПет Ное 10, 2006 5:20 pm

Ние не се заяждаме и не се караме (надявам се)! Wink Поне аз не се карам с никой и нямам такова намерение. И ако съм казала нещо, с което съм обидила някой - съжалявам! Smile

И понеже някъде по-нагоре прочетох "Не виждам разлика между чалга и попфолк" ама не помня точно кой го беше написал, ето давам пример за текст от "чалгата" и текст от "попфолка":


В текстовете на чалгата се "пее" нещо от сорта на: "Чупката, бягай да се снимаш, чупката - няма да ме имаш, чупката, за това защото кръгла нула си в леглото."

А в попфолка текстовете са съвсем различни. Текстове от типа на "Добрите лесно се обичат, а аз най-лошия избрах, но да желая само теб и досега не спрях. Тръгваш ли? Писмо за сбогом не пиши, а част от тебе остави и нещо против болка ти."
За мен поне този текст не може да се сравни с по-горния. А който е слушал тези две песни, знае че и мелодиите нямат нищо общо. И не отричам, че повечето песни са кавъри, ама това не променя факта, че си струват.
Върнете се в началото Go down
```DeSiTo```
КоРумПиРаНа адМиНКа
КоРумПиРаНа адМиНКа
```DeSiTo```


Брой мнения : 378
Age : 32
Registration date : 21.10.2006

За или против чалгата? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против чалгата?   За или против чалгата? Icon_minitimeПет Ное 10, 2006 5:57 pm

tHe ReD DeviL [FC ShuMeN] написа:
шшшшшшшшшш еи аре стига с тая ЧАЛГА ве ....

"Шшшшшшшшш ей" да го няма! Тва да го викаш на пазара! Сега... мисля, че сме възпитани хора! Нал тъй! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото Go down
https://adambrodybg.bulgarianforum.net
el4eto
Фен съм
Фен съм
el4eto


Брой мнения : 214
Age : 31
Registration date : 22.10.2006

За или против чалгата? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против чалгата?   За или против чалгата? Icon_minitimeПет Ное 10, 2006 7:33 pm

Или и двете песни съм ги слушала и те имат огромна разлика, ама огромна...
Върнете се в началото Go down
Ескарина
Дъщеря на Хаоса
Дъщеря на Хаоса
Ескарина


Брой мнения : 51
Age : 117
Localisation : Варнътъ
Registration date : 21.10.2006

За или против чалгата? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против чалгата?   За или против чалгата? Icon_minitimeСъб Ное 11, 2006 1:59 pm

tHe ReD DeviL [FC ShuMeN] написа:
Така ...айде сега сама да се поправиш ,като погледнеш "имровизираната си дефиниция" ,която си дала за форум , в която казваш,че това е място ,където всеки си изразява мнението "СВОБОДНО".... и другият ти коментар: "Другата част от поста ти е лично мнение, няма защо да ни го натрапваш."! Или аз съм мн тъп или тука има едно голямо противоречие!
И ако земете да четете правилно не само да quote-вате безсмислено ще забележите ,че съм казал,ЧЕ НЯКОИ песни ,КОИТО НЕ СА ЧАЛГА ,А ПОП-ФОЛК (и слабо ме интересува правите ли разлика м/у двете) са хубави ;не съм казал всички ...ама да ми обединявате всички песни под един знаменател...
Що не земем да сложим под общ знаменател всичкия метъл ..без значение Dead или Gotic или .... :judge:
Не, пич, няма противоречие. Защото ти не изказваш мнение свободно, а го натрапваш:
Цитат :
шшшшшшшшшш еи аре стига с тая ЧАЛГА ве .... ТЕМАТА Е ПОП-ФОЛК ко не сте прочели !!! И стига с тва чалгата чалгата.....
Извинявай, може да не съм те разбрала, но с всичките тези удивителни и главни букви имам чувството, че ни се караш нещо.
Иначе - аз чета, не quote-вам безсмислено. Не съм казвала, че харесваш или не харесваш "поп-фолка". А всички песни няма как да не ги слагаме под общ знаменател, просто защото са от един стил.
И между другото... Death Gothic

Цитат :
В текстовете на чалгата се "пее" нещо от сорта на: "Чупката, бягай да се снимаш, чупката - няма да ме имаш, чупката, за това защото кръгла нула си в леглото."

А в попфолка текстовете са съвсем различни. Текстове от типа на "Добрите лесно се обичат, а аз най-лошия избрах, но да желая само теб и досега не спрях. Тръгваш ли? Писмо за сбогом не пиши, а част от тебе остави и нещо против болка ти."
За мен поне този текст не може да се сравни с по-горния. А който е слушал тези две песни, знае че и мелодиите нямат нищо общо. И не отричам, че повечето песни са кавъри, ама това не променя факта, че си струват.
Ily, благодаря за обяснението, но аз... ами продължавам да твърдя, че "поп-фолк" и "чалга" е едно и също явление. Или ако не едно и също - то поне две страни на една и съща монета. Самия факт, че всеки поставя границата между двете на някакво произволно избрано от него място, го доказва.


Цитат :
Обръщам се към брат ми и към Гевито: Ама вие и двамата твърдите подобни неща. Единия казва, че от поп фолк до поп фолк има разлика. Другият казва, че от метъл до метъл има разлика.
Не, Дес, уважаемия tHe ReD DeviL [FC ShuMeN] (уеуе, докато го напиша това никнеймче...) кръщава тази част от поп-фолка, която не му харесва, "чалга" и я обявява за скапана, а аз... ами приемам, че има и метъл, който не ми харесва. Но пак е метъл, не съм тръгнала да му викам "каокобу", примерно.

PEACE За или против чалгата? Peace
Върнете се в началото Go down
mImO [DevILS in ReD™]
Цепя мрака... с фенечре
Цепя мрака... с фенечре
mImO [DevILS in ReD™]


Брой мнения : 329
Registration date : 22.10.2006

За или против чалгата? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против чалгата?   За или против чалгата? Icon_minitimeСъб Ное 11, 2006 8:54 pm

Аха ясно начи няма противоречие .... сиг аз съм мн тъп !!! И за да не зема да се изложа още нещо НЯМА да пиша относно теми , на които сме на различно мнение (за да не го натрапвам НА ВСИЧКИ) !!! Явно не съм дорасъл достатъчно за да ги знам тия работи !!! Извинявам се за кеото и благодаря за разбирането предварително... Neutral Neutral Neutral
Върнете се в началото Go down
Ескарина
Дъщеря на Хаоса
Дъщеря на Хаоса
Ескарина


Брой мнения : 51
Age : 117
Localisation : Варнътъ
Registration date : 21.10.2006

За или против чалгата? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против чалгата?   За или против чалгата? Icon_minitimeПет Ное 17, 2006 9:45 pm

tHe ReD DeviL [FC ShuMeN] написа:
Аха ясно начи няма противоречие .... сиг аз съм мн тъп !!! И за да не зема да се изложа още нещо НЯМА да пиша относно теми , на които сме на различно мнение (за да не го натрапвам НА ВСИЧКИ) !!! Явно не съм дорасъл достатъчно за да ги знам тия работи !!! Извинявам се за кеото и благодаря за разбирането предварително... Neutral Neutral Neutral
Уф.
Защо не вземеш да се успокоиш малко? Да понамалиш децибелите (удивителните в случая)?
Приемаш коментарите ми твърде лично и.. мамка му, изобщо не исках да кажа това, което си изкарал.
Но както и да е, няма да разводнявам повече темата.

Peace
Върнете се в началото Go down
mImO [DevILS in ReD™]
Цепя мрака... с фенечре
Цепя мрака... с фенечре
mImO [DevILS in ReD™]


Брой мнения : 329
Registration date : 22.10.2006

За или против чалгата? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против чалгата?   За или против чалгата? Icon_minitimeПет Ное 17, 2006 10:39 pm

Аз не съм ги увличавал...
Но айде обясни ми само: нали форума е за всякакви мнения и ти сама го казваш и всеки си има мнение и може свободно да го изказва ...и как се връзва това с коментара ти ,че аз съм си натрапвал мнението ....
Иначе няма да има спорове повече !!! Спокс

:peaceee:
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





За или против чалгата? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против чалгата?   За или против чалгата? Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
За или против чалгата?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
```Adam```Brody``` :: Музика :: Поп фолк-
Идете на: